Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Darnumo link: patvirtintas Lietuvos pašto tiekėjų etikos kodeksas

2022-01-17

Lietuvos paštas patvirtino Tiekėjų etikos kodeksą. Jame numatyti kriterijai bendrovės veiklos partneriams socialinės, aplinkos apsaugos ir ekonominės atsakomybės srityse. Kodeksas bus taikomas tiek esamiems, tiek būsimiems tiekėjams. Šis žingsnis padės užtikrinti vieną iš strateginių bendrovės darnaus vystymosi tikslų – turėti darnią tiekimo grandinę. 

„Pastaraisiais metais daug dėmesio savo veikloje skiriame darnumui. Nors esame ilgos kelionės pradžioje, žengiame ryžtingus žingsnius užsibrėžtiems tikslams pasiekti. Pradedame nuo savęs, tačiau kartu siekiame aplink save suburti ir socialiai atsakingus partnerius. Tiekėjų etikos kodekse numatyti realūs kriterijai, kuriais ilgainiui vadovausimės atsirinkdami tiekėjus ar tęsdami partnerystę su esamais. Mums svarbu, kad ne tik mes, kaip bendrovė, bet ir mūsų tiekėjai taikytų realias darnaus vystymosi praktikas“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Lietuvos pašto tiekėjų etikos kodekse numatyti reikalavimai užtikrins, kad bendrovės tiekėjai savo įmonėse suteikia geras darbo sąlygas ir lygias teises savo darbuotojams, juos gerbia, siekia įgyvendinti sprendimus, mažinančius jų verslo poveikį aplinkai, bei diegti inovacijas, taip pat užtikrina sąžiningą konkurenciją ir skaidrią veiklą. 

Lietuvos paštas numato, kad iki 2024-ųjų m. šio etikos kodekso principų turės laikytis visi bendrovės tiekėjai. Bendrovė dirba su daugybe skirtingų tiekėjų, todėl numatytas pereinamasis laikotarpis, kurio metu Lietuvos pašto atstovai yra pasiruošę dalintis patirtimi ir taikomomis praktikomis. 

Nuo pernai metų Lietuvos paštas atlieka tiekėjų patikimo tikrinimą, vadovaujantis Kontrahentų rizikos vertinimo tvarka, kuria užtikrinama, kad bendrovės partneriai laikosi aukštų skaidrumo ir etiško verslo standartų.  

Tiekėjų etikos kodeksas yra vienas iš žingsnių siekiant darnios tiekimo grandinės. Šiuo metu taip pat rengiama darnių pirkimų strategija, kurioje bus nustatyti prioritetai, išsikelti konkretūs darnių pirkimų tikslai bei numatytos tikslų įgyvendinimo priemonės.  

Su Lietuvos pašto tiekėjų etikos kodeksu galite susipažinti čia.  
 

Buvo naudinga? Dalinkitės: