E. pristatymas

Dokumentų siuntimas tarp valstybinių institucijų ir fizinių ar juridinių asmenų dar niekada nebuvo toks paprastas, saugus ir greitas. E. pristatymas – šiuolaikiška elektroninė alternatyva registruotų laiškų siuntimui. Elektroniniai dokumentai adresatus pasieks akimirksniu, o, prireikus, bus atspausdinti ir išsiųsti tradiciniu registruotu laišku.

Svarbu! Dokumentai išsiųsti E. pristatymo sistemoje turi teisinę ir įrodomąją galią, atitinkančią registruoto laiško statusą.

Kas gali naudotis E. pristatymo sistema?

E. pristatymo sistemoje e. siuntas galima siųsti tuo atveju, kai gavėjas ir/arba siuntėjas atstovauja valstybinę instituciją. Taigi, e. siuntos gali būti siunčiamos:

  • tarp valstybinių institucijų;
  • tarp juridinių asmenų ir valstybinių institucijų;
  • tarp fizinių asmenų ir valstybinių institucijų.

Kaip tai veikia?

E. siuntos – į virtualią pašto dėžutę arba tiesiai adresatui į rankas

  • E. siuntomis vadinami dokumentai, kurie yra siunčiami per E.pristatymo sistemą. Naudodamiesi šia sistema, galite siųsti įvairias e. siuntas: dokumentus, išrašus, pažymas, taip pat ir procesinius dokumentus Lietuvos Respublikos teismams.
  • E. siuntos pristatomos nepriklausomai nuo siuntėjo buvimo vietos. Jei gavėjas nėra E. pristatymo sistemos naudotojas, dokumentai, kaip ir registruotoji korespondencija, pristatomi hibridinio pašto pagalba. Todėl laiškų, nepasiekusių adresato, gerokai mažiau.

Kodėl verta rinktis E. pristatymą?

siuntimas
Siuntimas realiuoju laiku

Dokumentai adresatus E.pristatymo sistemoje pasiekia realiuoju laiku. Jei adresatas nėra registruotas šios sistemos vartotojas, Jūsų korespondencija jį pasieks registruotu laišku, hibridinio pašto pagalba.

konfidencialu
Visiškai konfidencialu

E. pristatymo sistemoje užtikrinamas visiškas duomenų saugumas ir konfidencialumas. Visi duomenys šifruojami, todėl siunčiamo dokumento turinys prieinamas tik dokumento siuntėjui ir gavėjui.

juridine
Juridinė galia

Jungdamiesi prie E. pristatymo sistemos, vartotojai patvirtina savo tapatybę, todėl e. siuntos, kaip ir registruoto laiško, pristatymas turi juridinę galią. Dokumentai, jei reikia, gali būti pasirašyti el. parašu.

sutaupysite
Sutaupysite

Dokumentus E. pristatymo sistemoje pateiksite nemokamai. Kitaip negu siunčiant hibridinio pašto pagalba, Jums nereikės nieko spausdinti, ruošti siuntų ir mokėti už siuntimą. Be to, e.siuntą išsiųsite bet kuriuo paros metu – Jums nebereikės derintis prie pašto ar kurjerio darbo laiko.

 

Kaip prisijungti?

Keturi paprasti žingsneliai ir paruošite dokumentą siuntimui net neiškėlę kojos iš namų.

asd
1
Prisijunkite

Norėdami naudotis E. pristatymo informacine sistema, turite prisijungti per elekroninius valdžios vartus, taip patvirtindami savo tapatybę per el. bankininkystę ar naudodamiesi el. parašu.

Video instrukcija
asd
2
Susikurkite virtualią pašto dėžutę

Pirmą kartą prisijungę prie sistemos, patvirtinę nesudėtingą E.pristatymo sutartį ir taisykles, susikurkite fizinio arba juridinio asmens virtualią pašto dėžutę.

asd
3
Paruoškite e. siuntą

Užpildę vos kelis privalomus laukelius, galėsite įkelti savo siunčiamus dokumentus, nurodyti siuntos tipą (elektroninė ar popierinė) ir vieno ar kelių gavėjų kontaktinę informaciją.

asd
4
Sekite savo e. siuntas

E. pristatymo sistemoje galite peržiūrėti išsiųstų elektroninių dokumentų ir pranešimų duomenis, sekti kiekvienos e. siuntos būseną.

Dažniausiai klausiama

Šios sistemos savininkė ir valdytoja yra Susisiekimo ministerija, tvarkytojas – Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, projekto partneris ir operatorius – AB Lietuvos paštas.

Pradėkite siųsti dokumentus išmaniai jau dabar

E. Pristatymas