Dėmesio: sukčiai vėl neteisėtai naudoja Lietuvos pašto vardą

2022-12-05

Informuojame, kad pastaruoju metu vėl plinta apgaulingi SMS pranešimai, kuriuose Lietuvos pašto vardu prisidengę sukčiai bando iš žmonių išvilioti pinigus ir asmens duomenis.

Sukčiai Lietuvos pašto vardu siunčia trumpąją SMS žinutę, kurioje prašoma susimokėti papildomą siuntos mokestį. Žinutės pavyzdžiai pridedami teksto pabaigoje. 

Dar kartą atkreipiame dėmesį – Lietuvos paštas neprašo 0,17 ct papildomo mokesčio. Lietuvos pašto siunčiamuose laiškuose niekada nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus, niekada neprašoma suvesti mokėjimo kortelių ar kitokių asmens duomenų. Už paslaugas apmokėti galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant el. bankininkystę.

Sukčiai įdeda daug pastangų, kad jų apgaulingi pranešimai primintų tikrą Lietuvos pašto stilistiką – jie naudoja įmonės logotipą, spalvas, grafinius simbolius, nurodo Lietuvos pašto kontaktus.

Būkite atidūs viešojoje erdvėje ir gavę įtartiną pranešimą nespauskite nuorodų ir nepateikinėkite mokėjimo kortelės duomenų, neatlikite jokių mokėjimų. 

Jeigu mokėjimo kortelės duomenis jau suvedėte, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją. 

Informaciją apie sukčių veiksmus Lietuvos paštas visuomet perduoda atsakingoms institucijoms. 
 

Buvo naudinga? Dalinkitės: