Dar vienas būdas saugoti gamtą – siųsti siuntas per LP EXPRESS terminalus

2018-10-29

Aplinkos ministerijos kartu su Aplinkos apsaugos agentūra ir Valstybine miškų tarnyba parengtoje  Nacionalinėje išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekio apskaitos ataskaitoje skelbiama, kad 2016 m. Lietuvoje į atmosferą buvo išmesta 20,1 mln. tonų CO2. Didžiausią dalį – 48 proc. – teršalų į orą išmetė transporto sektorius. Iš jų net 95 proc. – kelių transportas (beveik 60 proc. į orą kenksmingų dujų išmetė lengvieji automobiliai, sunkiasvoriai automobiliai – 36 proc.).

„Įprastai kurjeris per dieną turi aplankyti vidutiniškai 55 „taškus“, į kuriuos pristato registruotą korespondenciją ir siuntas, tai reiškia 1 sustojimas – 1 pristatyta siunta. Vidutiniškai per dieną taip nuvažiuojama 170 km – 1 siuntai „tenka“ apie 3 km. Pastačius savitarnos siuntų terminalus, 1 kurjerio sustojimas reiškia 300 pristatytų siuntų, per dieną vidutiniškai nuvažiuojant apie 50 km – 1 siuntai taip „tenka“ apie 0,17 km.

Šis pakeitimas taupo ne tik kurjerių, bet ir mūsų klientų kuro sąnaudas, nes savitarnos siuntų terminalus išdėliojus strategiškai patogiose vietose – prie natūralių traukos centrų (šalia biurų, prekybos centrų, autobusų ir geležinkelio stočių, degalinių), gyventojai savo siuntas gali atsiimti ten, kur dažniausiai lankosi, todėl papildomai jiems niekur vykti nebereikia. Taip mažinama ne tik oro tarša, tačiau ir automobilių kamščiai, kurie darbo dienomis, bent Vilniuje, apkrauna pagrindines miesto gatves“, – sako Lietuvos pašto rinkodaros ir pardavimų direktorius Norbertas Žioba.

Šiuo metu  135 LP EXPRESS savitarnos terminalai įrengti 46 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Į ne mažą dalį jau iš anksčiau veikiančių LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalų įmontuota daugiau nei 4 tūkst. papildomų siuntų dėžučių, tad visuose įmonės terminaluose dabar yra daugiau nei 12,7 tūkst. dėžučių – tiek galimybių patogiai siųsti ir gauti siuntas.

Pasak N. Žiobos, iki metų galo į savitarnos siuntų terminalų logistiką planuojama investuoti papildomus 500 tūkst. eurų ir jų kiekį padidinti iki 137, o 2019 m. investuoti dar 1,5 mln. eurų ir  savitarnos siuntų terminalų skaičių padidinti iki 168. Tai reiškia, kad kiekvienas pastatytas naujas terminalas sumažins į orą išmetamo anglies dvideginio kiekį 5 tonomis per metus.

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas. LP EXPRESS vieninteliai šalyje klientams siūlo tokį platų siuntų pristatymo būdų pasirinkimą. Išsiųsti siuntas galima per LP EXPRESS kurjerius, visą parą veikiančiais siuntų savitarnos terminalais LP EXPRESS arba užsukus į bet kurį iš pašto skyrių Lietuvoje.

Buvo naudinga? Dalinkitės: